Brennabua
her har vi klær, sko og utstyr til gratis utlån
Langrennsski, sko og staver
kan lånes gratis hele uken

Vi har klær, sko og skiutstyr til gratis utlån. Fortrinnsvis utlån til elever som ikke har slikt utstyr hjemme. Er det omfattende behov for lån av klær og/eller utstyr til klassen er det fint om dere kontakter oss på forhånd.

I Brennabua har vi klær, sko og annet utstyr til gratis utlån for elever og lærere. Klær, sko og utstyr kan lånes ut på ankomstdagen og leveres inn før avreise. Vi har blant annet fjellstøvler, regnjakke- og bukse, ullundertøy, votter, luer og utebukser/vinterbukser. 

Langrennstutstyr
Langrennsski, sko og staver kan lånes av oss fra mandag til fredag. Liste over de som trenger å låne sendes i forkant. Dette er et tilbud til de som ikke har eget skiutstyr. De elevene som har eget utstyr må ta med dette, da vi ikke har nok utstyr til alle. Vi anbefaler også å sjekke med BUA i hjemkommunen for utlån av utstyr.

 

 

Alpinutstyr

For å delta på alpindagen trenger man alpinutstyr. Dette kan leies i skiheisen, eller dere kan sjekke deres lokale BUA om de har utstyr til utlån.

For mer informasjon om alpindag med tilhørende heiskort, leie av utstyr og prisoversikt. Se her.

Pakkelister

Pakkeliste Stølsriket , i perioden august-oktober, mai og juni

Pakkeliste Vinterriket , i perioden november-april

Førstehjelpsutstyr

Vi anbefaler at skolen har med enkelt førstehjelpsutstyr. Det kan være lurt å ha med termometer, plaster og pinsett m.m.